New Age? Jeach, ja wolę Heavy metal!

Nie każda muzyka rysuje pejzaże, nie każda sytuacje, nie każda. Tutaj jednak rozmawiamy tylko o takiej. Muzyko, snuj opowieść!

Najlepiej czyta mi się przy muzyce:

klasycznej (także filmowej symfonicznej)
1
33%
rockowej (też space rock)
0
Brak głosów
Heavy (też hard rock)
1
33%
elektronicznej (też New Age)
1
33%
popularnej (w niezrozumiałym języku)
0
Brak głosów
bez muzyki (nie czyje świata książki przy hałasie)
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

Wtręt który zawsze u góry

Postwklejają sponsorzy bez względu na porę

Awiacja użytkownika
Sponsorzy
Plotkarze

New Age? Jeach, ja wolę Heavy metal!

Postprzez ubique » 14 wrz 2008, o 16:55

Tak się składa z naszej obecnej listy iż większość wymienionych artystów stanowi reprezentantów muzycznych stylu New Age. Czy książki też takie lubimy bardziej, tzn. optymistyczne lub melancholijne, z wielkimi słowami, z przekazem pokojowym?

Zdradza to nasz charakter? Jaki charakter? Co o tym myślicie. Dlatego wybieramy taką muzykę i takie książki?
Kto słucha metalu czytając? Co wtedy czyta? W którą stronę fantazja go ponosi?
ubique
Administrator

Re: New Age? Jeach, ja wolę Heavy metal!

Postprzez Manowar » 29 paź 2009, o 02:26

Nie ma co porównywać muzyki i wynosić którąś nad inną. Zależy od nastroju raz słucha się klasyki, a w inny dzień beatlesów. Co prawda istnieje kilka rodzajów muzyki, których wręcz nie cierpię, np. rap, hip hop, co więcej te rodzaje muzyki mijają się z celem jeśli chciałoby sie czytać jakąś lekturę. Ja najczęściej czytam książki fantasy, science - fiction czy historyczne (w tym biografie) i muszę przyznać, że najlepiej wchodzi mi wówczas heavy metal, zwłaszcza Camelot, Avantasia, Blind Guardian czy... Manowar ;)
Manowar

Re: New Age? Jeach, ja wolę Heavy metal!

Postprzez ubique » 15 lis 2009, o 22:23

Metal powiadasz. Książki historyczne i fantasy. Trzema słowy zgrzytanie metalu i karabin maszynowy. Tak, to chyba jak 1:1.

Cześć już jestem.

Ha, ha, nie obeszło się bez co lepsze i gorsze, co?
W każdym razie, nie o to mi chodziło (w pierwszym post wątku z przed roku. Bardziej, co do czego słuchamy). To taka analiza miał być, ostatecznie pomocna przy komponowaniu muzyki do słuchowisk.

PS. Z prywatnych znajomości - miłośnicy Havy Metalu, nawet Death Metalu to ludzie zupełnie niewojennej duszy, kruchej raczej jak porcelana, przy pierwszym uderzeniu (życia) degradują się do wcześniejszej formy.
ubique
Administrator

Szlaczek na dole promiennie gore

Postwklejają sponsorzy nie bacząc na czas

Kwiatki użytkownika
Sponsorzy
Plotkarze

Powrót do Muzyka do czytania (...do latania)