Pytania do Organizatorów

Tematy otwarte dla zainteresowanych konkursem

Wtręt który zawsze u góry

Postwklejają sponsorzy bez względu na porę

Awiacja użytkownika
Sponsorzy
Plotkarze

Pytania do Organizatorów

Postprzez Jarowitowic » 16 wrz 2008, o 16:21

Chciałbym zadać Organizatorom kilka pytań związanych z antologią "Odrodzone mity Prasłowian", mianowicie: kiedy zostanie upubliczniona pełna lista wyróżnionych utworów, jaki będzie nakład planowanej antologii, kiedy się ona ukaże oraz gdzie będzie można ją dostać?
Jarowitowic

Re: Pytania do Organizatorów

Postprzez ubique » 16 wrz 2008, o 21:31

Dziękuję za te pytania,
są niezmiernie potrzebne by zmobilizować rozpierzchniętą grupę członków kapituły - zaraz po ogłoszeniu wyników każdy z nich wrócił bez zwłoki do swoich zajęć zaniedbywanych przez cały tydzień, kiedy to musieli przeczytać kilkadziesiąt nadesłanych opowieści konkursowych, a robili to nieodpłatnie.
Teraz, przez kilka ostatnich dni nie udało mi się ich zebrać ponownie na naradę finalizującą konkurs aby zdecydowanie o wyróżnieniach i stąd wynika zwłoka w ogłoszeniach wyróżnionych, których to wybieramy niezależnie od liczby punktów które ich prace zdobyły.
Jedyne co mogę dziś ujawnić to, tyle że wyróżnionych prac będzie kilkanaście poza tymi już ogłoszonymi na stronie ogłoszenia wyników.
Lista wyróżnień z pewnością pojawi w tym samym artykule, jednak ryzykowne byłoby podawać tu datę tego uzupełnienia. Członkowie kapituły pochodzą z różnych i odległych miast w Polsce, każdy ma swoją pracę mniej lub więcej związaną z literatura i Słowianami, sporo trudności nastręcza zebranie ich przy wspólnej konferencji. Ciesze się, że byli zdolni ocenić nadesłane prace opatrując je nadto rzetelnym komentarzem (Z siedmiu członków kapituły tylko jeden zawiódł - jego oceny musiały zostać anulowane). Jeśli zatem chodzi o listę opowieści wyróżnionych proszę o cierpliwość.

Co do antologii:
Prawdopodobny pilotażowy nakład będzie bardzo ograniczony, zakładam że będzie liczył ok 500 egz. Obecnie trwają poszukiwania i selekcja rysowników, grafików i malarzy zdolnych antologie zilustrować. Docelowo też zbiór składać się ma z około 40 opowiadań zatem zbieramy nowe opowiadania (jeśli jesteś autorem możesz przysłać opowieść nie przekraczającą 25 tys znaków). Myślimy też nad innymi gadgetami do książki, ale tu przerwę gdyż to jest dopiero zamysł wstępny. Potrwa najmniej pół roku nim pierwszy egzemplarz antologii ujrzy światło dzienne. Wszystkie prace musimy też poddać korektom redakcyjnym, a nawet modyfikacją fabuły, co powinno się odbyć z udziałem autora.

Gdzie będzie można ją dostać?
To pytanie istnieje także w mojej głowie jako nierozwiązane. To zależy od zainteresowania zbiorem pierwszej grupy odbiorców, krytyków, oraz zainteresowanych tematem mediów. Więc odpowiedz na to pytanie nadejdzie gdy obecnie zainteresowani będą już tę książkę mieli, gdyż z pewnością przedsprzedarz będzie się odbywała przez nasz Jarmark Basnie.pl.
ubique
Administrator

Postprzez maniek » 17 wrz 2008, o 11:20

ubique napisał(a): Docelowo też zbiór składać się ma z około 40 opowiadań zatem zbieramy nowe opowiadania (jeśli jesteś autorem możesz przysłać opowieść nie przekraczającą 25 tys znaków).

witam. tak się składa, że mam na stanie jeszcze jedno opowiadanie z motywami słowiańskimi- a na jaki adres trzeba przesłać? również na konkursowy adres czy też inny? i kiedy dostałbym wiadomość na temat tego, czy jesteście opowiadaniem zainteresowani?
wydaje mi się, że w ramach promocji już wydanej antologii można kilka egzemplarzy umieścić w bibliotekach- powiedzmy sobie szczerze, iż sprzedaż książek nie jest w naszym kraju zbyt imponująca. drugą opcją jest znalezienie dystrybutora, który znajdzie miejsca gdzie będzie można ją kupić, a to wiąże się z kosztami więc jakiś sponsor... ;)
maniek

Postprzez ubique » 17 wrz 2008, o 13:43

maniek napisał(a):wydaje mi się, że w ramach promocji już wydanej antologii można kilka egzemplarzy umieścić w bibliotekach- powiedzmy sobie szczerze, iż sprzedaż książek nie jest w naszym kraju zbyt imponująca.

Mylisz się sromotnie, książki to wdzięczny temat obrotu pieniądzem, a szczególnie dla tak szerokiego grana odbiorców w jaki nasz tytuł celuje (a więc również młodzież). Jednak musi być spełnionych kilka warunków, a pierwszym jest to że książka ma promocje, tzn dobre recenzję i atrakcyjną treść o której niesie poczta pantoflowa (zatem warto by książka była na tyle wyjątkowa aby czytelnicy zechcieli mieć ją dla siebie na półce, nie zaś przekazywać z ręki do ręki jeden egzemplarz). Wprowadzanie nowej książki do bibliotek jest znakiem, że książka nie jest przeznaczona dla wszystkich i jest raczej mniej przyjazną pozycją (właśnie taką która się nie sprzedała lub nie może zostać już wznowiona ze względu na wyczerpane zainteresowanie), innymi słowy taki ruch jak proponujesz jest niemal samobójstwem wydawniczym.

maniek napisał(a):drugą opcją jest znalezienie dystrybutora, który znajdzie miejsca gdzie będzie można ją kupić, a to wiąże się z kosztami więc jakiś sponsor... ;)

Ten rynek tak nie funkcjonuje. Dzisiaj książka najpierw zdobywa popularność pośród krytyków i mediów, a dopiero później drukuje się ją na zamówienie ogólnopolskich hurtowni. :)

Za uwagi i chęć pomocy jestem bardzo wdzięczny.
Jeśli chodzi o kolejne teksty proszę je przysyłać na adres konkursu z podpisem w tytule "Nowa Propozycja do OMP". To ważne ponieważ adres konkurs@basnie.pl, służy już drugiemu konkursowi BASNIE.PL. Odpowiedzi z naszej strony proszę się spodziewać na przestrzeni około 2 tygodni od potwierdzenia otrzymania (teksty proszę zaopatrzyć o kompletne dane autora).

z poważaniem
Organizator
ubique
Administrator

Postprzez lifaen » 24 wrz 2008, o 21:37

To teraz ja zadam krótkie pytanie. ;)
A mianowicie, czy autorowi opowiadania przysługuje egzemplarz autorski książki lub jakaś ewentualna zniżka? W regulaminie nie znalazłem nic na ten temat (chyba, że mi coś umknęło)
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.

Czas pogardy
lifaen

Postprzez ubique » 25 wrz 2008, o 06:18

W regulaminie faktycznie nie ma nic na ten temat. Zanim nie padło Twoje pytanie nie było też nic na temat w zamyśle ogólnym organizatorów.

PO NAMYŚLE:
Z pewnością autor będzie miał możliwość pozyskania egzemplarza według uprzywilejowanych zasad. Jednak czy będzie to większy rabat, egzemplarz darmowy, czy też może ze specjalnym unikatowym gratisem, to będzie dopiero wiadomo kiedy antologia zmaterializuje się i zyska ustaloną ceną. A to może potrwać jeszcze kilka ładnych miesięcy ...ambicje wydawnictwa są poważne.
ubique
Administrator

Postprzez ubique » 15 paź 2008, o 21:06

Artykuł finalizujący konkurs z uwagami i opisem członków kapituły opublikowany - TUTAJ. Zapraszam do komentowania i redagowania swoich spostrzeżeń o konkursie, ale to już tam, pod artykułem.
ubique
Administrator

Postprzez lifaen » 20 gru 2008, o 23:52

A ja bym był ciekaw, jak tam przebiegają prace nad antologią, na jakim są obecnie etapie. ;)
Prawdę mówiąc zbyt wiele nowych prac nie wpłynęło, więc zastanawiam się, jak to będzie wyglądać. Dowiemy się czegoś nowego na ten temat, mości ubique? :D
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.

Czas pogardy
lifaen

Postprzez ubique » 21 gru 2008, o 03:22

Tu odpowiedź wydaje się prosta:
Nie będzie wyglądało ;)
...na razie.

Zatem albo, jak zapowiadano wcześniej, będzie druga edycja konkursu pod tym tytułem, albo antologia tekstów różnych autorów przerodzi się w zbiór jednego - autora fach znającego; lub też nastąpi zupełny i zwyczajny zgon projektu. Co tu przeciągać - sprawa jest jasna. Nie ma obecnie nawet jednego tekstu bardzo dobrego i tylko trzy-cztery z zebranych nadaje się do powielenia. Tymczasem potrzeba opowieści najmniej 35 po około 25tyś znaków każde :D

Ale nie ma co boleć, temat był/jest trudny. Wymaga nie samego warsztatu i fantazji, którym i tak niewielu się wykazywało, lecz i wiedzy, pracy odkrywczej, co już naprawdę było sporadyczne i znikome w nadesłanych do dziś opowieściach.

Żeby udzielić wyczerpującej odpowiedzi, drogi Lifaenie, musiałbym podać tylko jeszcze konkretne tytuły dla przykładu i je choć lekko rozebrać, ale nie staje czas dla tej okazji... rodzi się teraz konkurs następny lekko większego rozmachu :)
ubique
Administrator

Postprzez żabakermit » 28 gru 2008, o 22:41

Mam rozumieć, że antologia zdechła :o? Znowu dzieciaki wzięły się za coś, co ich przerosło?
żabakermit

Szlaczek na dole promiennie gore

Postwklejają sponsorzy nie bacząc na czas

Kwiatki użytkownika
Sponsorzy
Plotkarze

Następna strona

Powrót do O konkursie OPM (dyskusje publiczne)